Pirmie soļi pie datora > Aparatūra > Atmiņa > Ārējā atmiņa > Diskešu ierīce
 

Diskešu ierīce

Lokano diskešu ierīces (Floppy Disk Drive - FDD) un disketes (diskettes) pašlaik izmanto vairs tikai 3½ collu formātā (agrāk pastāvēja arī 5¼ collu formāts).

Izmantojot disketi, datu apmaiņa notiek vislēnāk. Disketes ietilpība - 1,44 MB. Arī ar drošumu tā nevar lepoties, taču ir vislētākais un vienkāršākais nelielu informācijas apjomu glabāšanas vai pārvietošanas variants.

Lokano diskešu ierīcei pie disketes ielikšanai paredzētās spraugas atrodas slēdzis, kuru izmanto diskešu izņemšanai. Tā kā disketes padošana izņemšanai notiek ar mehānisma palīdzību, disketi var izņemt arī no izslēgta datora.

Lokano disku ierīce sāk darboties tikai tad, kad programmai darba procesā tajā ir nepieciešams kaut ko ierakstīt vai nolasīt. Diskete atrodas aizsargapvalkā (2), kas pasargā tās magnētisko pārklājumu no mehāniskiem bojājumiem.

Aizsargapvalkā ir lodziņš pretī tai vietai, kur disku ierīcē atrodas ierakstīšanas/nolasīšanas mehānisms. Lodziņam virsū ir aizsargplāksne (1), kas tiek pabīdīta sāņus, ja disketi ievieto disku ierīcē.

Lai aizsargātu disketē esošo informāciju, tajā var aizliegt ierakstīt (write protect). Šim nolūkam vienā aizsargapvalka stūrī ir caurumiņš, ko var aizvērt (datus varēs ierakstīt un nolasīt) un atvērt (datus varēs tikai nolasīt).

Video: Disketes aizsardzība pret ierakstīšanu

DisketesAizsardziba_HQ
DisketesAizsardziba_LQ