Pirmie soļi pie datora > Daudzuzdevumu vide Microsoft Windows > Logi > Komandu izmantošana > Komandkarte un komanda
 

Komandkarte un komanda

Komandarte var sastāvēt no dažāda veida komandām. Komandas pēc to lietojuma vai nozīmes ir sadalītas grupās, kuras viena no otras ir atdalītas ar svītru. Attēlā parādīta Windows Explorer programmas View komandkarte.

Komandkartes elementi parasti ir komandas. Taču izvēlnēs var atrasties arī grafiska objekta vai teksta raksturojums (piemēram, kursīvs vai centrēts), logā atvērto failu saraksts un pakārtoto komandkaršu nosaukumi (cascading menus) ar papildu komandu sarakstu.

Nākamajā tabulā parādīti komandu tipi.

Tips N# Nozīme
Pelēks komandas nosaukums (1) Dotajā brīdī komanda programmā nav izmantojama. (Piemēram, pirms komandas izmantošanas ir jāizvēlas objekts.)
Daudzpunkti (...) pēc komandas (2) Pēc komandas izvēles parādīsies dialoga logs. Dialoga logs satur opcijas, kuras ir nepieciešams norādīt pirms komandas izpildes sākuma.
Ķeksītis (ü) pa kreisi no komandas (3) Spēkā esoša komanda. Ja ķeksīti no komandas noņem (komandu izvēlas atkārtoti), komanda vairs nav spēkā.
Melns aplītis (Ÿ) pa kreisi no komandas
 
(4) Spēkā esošā izvēlne no savstarpēji izslēdzošu komandu grupas. No šādas grupas var izvēlēties tikai vienu komandu. Kādas citas šīs grupas komandas izvēle atcels iepriekšējo.
Trijstūris () pa labi no komandas (5) Pēc šīs komandas izvēlnes parādīsies pakārtotā komandkarte.
Taustiņu kombinācijas apzīmējums pa labi no komandas
 
(6) Komandas ātrā izsaukšana, neizmantojot izvēlnes, bet norādīto taustiņu kombināciju. Lai taustiņu kombinācijas varētu lietderīgi izmantot, tās ir vai nu jāiegaumē, vai jāuzraksta uz lapiņas.