Pirmie soļi pie datora > Darbs ar failu pārlūkprogrammām > Failu un mapju meklēšana > Vienkāršā meklēšana
 

Vienkāršā meklēšana

Lapiņā Name&Location var norādīt meklējamā faila/mapes nosaukumu, norādīt meklēšanas vietu, kā arī tekstu, kas jāsatur failam.

Tekstlodziņā Named ievada faila/mapes pilnu nosaukumu vai tā daļu. Piemēram, uzdevums1.doc ir pilns faila nosaukums.

Pēc komandas palaišanas tiks meklēti MS Word dokumenti ar nosaukumu uzdevums1. Galarezultāts varētu izskatīties šādi:

Savukārt, ja lodziņā būs ievadīts uzd, tad tiks meklēti visi faili un mapes, kuru nosaukumos sastopama šāda frāze. Atrasto failu un mapju saraksta fragments redzams attēlā. Šo paņēmienu izmanto tad, ja faila pilnais nosaukums nav īsti zināms.

Nosaukuma uzdošanā ir pieļaujama arī ? un * simbolu (Wildcards) izmantošana. Ar šādu paņēmienu var apzīmēt failu grupu. Zvaigznīti (*) lieto faila nosaukuma atšķirīgās daļas apzīmēšanai, bet jautājuma zīmi (?) - viena atšķirīga simbola apzīmēšanai.

Piemēram, ja ir jāatrod visi MS Word dokumenti, kuru nosaukums sākas ar vārdu "uzdevums", tad nosaukuma tekstlodziņā jāievada šāds teksts: uzdevums *.doc. Attēlā redzams meklēšanas rezultāta fragments. Faila nosaukuma beigas ir dažādas: intervāls un 2, intervāls un 2z, 1, 10, 11.

Ja ievadītais teksts izskatīsies šādi - uzdevums?1.*, tad tiks atrasti visi faili/mapes, kuros aiz nosaukuma daļas uzdevums ir jebkurš simbols un tad 1 ar jebkuru paplašinājumu.

Sarakstā Look in izvēlas datoru, disku vai mapi, kurā veikt meklēšanu. Ja piedāvātajā sarakstā vajadzīgā vieta nav redzama, tās noteikšanai izmantojiet pogu Browse.

Ja jūs vēlaties, lai meklēšana notiktu ne tikai norādītajā diskā/mapē, bet arī tās apakšstruktūrās, atzīmējiet izvēles rūtiņu Include subfolders.

Tekstlodziņā Containing text ievada meklējamā teksta fragmentu. Centieties to izvēlēties pēc iespējas īpašu, lai jums netiktu piedāvāti simtiem dokumentu. Lai precīzāk atrastu vajadzīgo, rakstiet nevis nosaukumu tieši, bet nosaukuma sakni, piemēram, uzdevum.