Microsoft Word > Microsoft Word 2000 vide > Peles rādītājs un teksta kursors

 

 

Peles rādītājs un teksta kursors

 

Kursors – pārvietojams simbols, kas monitora ekrānā izpilda kontaktpunkta lomu lietotāja darbībā ar datiem (tekstu).

Peles rādītājs – monitora ekrāna elements, kura novietojums mainās, lietotājam pārvietojot peli. Tam var būt vairākas formas. Teksta apstrādes režīmā tas parasti izskatās kā vertikāla svītriņa ar “ūsiņām” – , ko bieži sauc arī par bloka kursoru. To var izmantot teksta kursora pārvietošanai: pārvietojot peli, rādītāju novieto vietā, uz kuru vēlas pārvietot teksta kursoru, un ieklikšķina peles kreiso pogu. Teksta kursors (pulsējošā vertikālā svītriņa) pārvietojas uz norādīto vietu.

Teksta kursors parasti ir pulsējoša vertikāla svītriņa, kas norāda vietu uz displeja, kurā var tikt ievadīts nākamais simbols. Teksta kursoru, izmantojot bultiņu taustiņus vai peles rādītāju, var pārvietot tikai tajā dokumenta teksta apgabala daļā, kurā jau ir kaut kas rakstīts. Ja kursors jānovieto tukšā vietā, var izmantot Click and Type režīmu, kas ļauj ievadīt tekstu jebkurā lappuses vietā, t. i., peles rādītājs jānovieto vajadzīgajā vietā un jāizpilda dubultklikšķis.

Click and Type rādītājs – peles rādītājs, kam pievienots tā atrašanās vietas formatējuma simbols, piemēram:

 

– izlīdzināta teksta kreisā mala;

 

– izlīdzināta teksta labā mala;

 

– teksts centrēts;

 

– teksts nobīdīts pa labi.

 

 

Peles rādītājs nosaka nevis kursora, bet peles atrašanās vietu. Lai pārvietotu teksta kursoru peles rādītāja norādītajā vietā, jāizpilda klikšķis vai dubultklikšķis.