Microsoft Word > Darbs ar teksta apgabaliem > Teksta pārvietošana > Starpliktuve (clipboard)

 

 

Starpliktuve (clipboard)

Datora atmiņas starpliktuve (clipboard) ir rezervēts atmiņas apgabals, kurā var saglabāt kāda dokumenta kopiju vai izgriezumu no tā (tekstu vai grafiku), lai to vēlāk ievietotu tajā pašā vai citā dokumentā. Starpliktuvi var nosacīti iedomāties kā skapi ar 12 plauktiņiem, kur katrā var saglabāt citu dokumenta kopiju vai izgriezumu no tā. Šie plauktiņi tiek secīgi aizņemti, izpildot izgriešanas vai kopēšanas komandas.

Ar komandu View / Toolbars / Clipboard uz ekrāna var izsaukt lodziņu Clipboard (iekavās norādīts, cik no 12 plauktiņiem pašlaik aizņemti).

Ja ir iezīmēts teksts vai kāds cits objekts, tad, nospiežot pogu  (Copy) vai  (Cut), iezīmēto tekstu vai objektu ievieto pirmajā brīvajā starpliktuves plauktiņā.

Nospiežot pogu , visu starpliktuves plauktiņu saturs secīgi tiek ievietots dokumentā teksta kursora atrašanās vietā.

Nospiežot pogu  (Clear Clipboard), var iztīrīt (iztukšot) visus 12 starpliktuves plauktiņus.

 

 

Ja peles rādītāju novieto uz starpliktuves plauktiņa nosacītā attēla, tas iegūst izskatu  un lodziņam Clipboard pievienojas atbilstošā plauktiņa satura saīsināts attēlojums (teksts uz dzeltena fona).

 

Ieklikšķinot peles kreiso pogu, starpliktuves plauktiņa saturs tiek ievietots dokumentā teksta kursora atrašanās vietā.

Ja darba procesā tikusi izmantota starpliktuve un, aizverot dokumentu, tās plauktiņi nav tukši, tad programmas aizvēršanas procesā uz ekrāna redzams paziņojums par to, ka starpliktuvē ievietots teksts, un jautājums, vai lietotājs šo tekstu vēlēsies izmantot pēc programmas Word aizvēršanas:

·         nospiežot pogu , starpliktuvē ievietotais teksts tiks saglabāts;

·         nospiežot pogu  - netiks saglabāts;

·         nospiežot pogu , programmas aizvēršana tiks atcelta.