Microsoft Word > Pielikums > ClipArt > Grupas konteksta komandkarte

 

 

Grupas konteksta komandkarte

Noklikšķinot uz grupas ikonas ar peles labo pogu, atveras grupas  komandkarte.

Open in New Window komandu izmanto, lai atvērtu vēl vienu ClipArt logu. Atvērtā loga nosaukums ir Microsoft Clip Gallery 5.0. Logs pēc izskata ir tieši tāds pats, vienīgi tajā tobrīd ir redzama izvēlētās grupas saraksta pirmā lapa. Komandu varētu izmantot, lai turētu vienlaikus atvērtus vairāku grupu sarakstus.

Rename Category… komandu var izmantot grupas nosaukuma mainīšanai. Pēc komandas izvēles uz ekrāna atveras dialoga logs Rename Category, kura tekstlodziņā var ievadīt jauno grupas nosaukumu.

Pēc nosaukuma maiņas grupas ikona var pārvietoties citā vietā, jo grupas  rindās no kreisās uz labo pusi tiks sakārtotas to nosaukumu alfabētiskā secībā.

Delete Category… komandu var izmantot grupas likvidēšanai. Pēc komandas izvēles uz ekrāna parādīsies Clip Gallery brīdinājuma logs par attiecīgās grupas ikonas izmešanu no grupu saraksta. Ja vēlas izvēlēto grupu izmest, to apstiprina ar pogu OK. Grupā ietilpstošie objekti no diska netiks izmesti.

Paste Clips komandu var izmantot, lai galerijai pievienotu starpliktuvē (clipboard) ievietotu attēlu. Pēc komandas izvēles atveras dialoga logs Clip Properties.

Grupas ikonas kvadrātiņā tiek ievietots pirmais jaunā tukšā grupā ievietotais attēls.

Komandu Recover izmanto diviem mērķiem:

·       ClipArt galerijas atjaunošanai ar sākotnējo standarta saturu (poga Restore). Lieto tikai ļoti retos gadījumos, ja ClipArt galerijai ir nodarīti kādi nopietni bojājumi, piemēram, nevajadzīgi izmestas daudzas grupas vai objekti;

Laika gaitā no jauna klāt pievienotie objekti tiks izmesti.

·       ja no galerijas ir izmesti daudzi objekti, galerijā informācija par tiem vēl glabājas. Pogu Compact izmanto, lai samazinātu galerijas faila izmērus, izmetot no tās informāciju par neesošajiem objektiem.