Datortīkli & Internet > Datortīkli > Citu datoru koplietošanas resursu izmantošana > Koplietošanas resursu piekļuves paroles

 

 

Koplietošanas resursu piekļuves paroles

Mēģinot piekļūt cita datora koplietošanas diskam, mapei, failam vai printerim, kam ir uzlikta piekļūšanas parole, atveras dialoga logs Enter Network Password.

Password lodziņā ir jāievada parole. Ja koplietošanas mapei ir abas paroles (Read-Only un Full Access) un jums tās ir zināmas, paroli izvēlieties atkarībā no tā, kādas darbības ar failiem ir nepieciešams veikt. Piemēram, ja būs jāveic tikai informācijas kopēšana vai apskate, pietiek ar Read-Only piekļūšanas paroli.

Izvēles rūtiņu Save this password in your password list var atzīmēt, lai šo paroli fiksē īpašā sarakstā un citreiz tā nebūtu jāievada, bet šādi rīkoties parasti neiesaka, jo tādējādi resursam var piekļūt citi lietotāji.

Nezinot paroli vai ievadot to kļūdaini, izvēlētajam resursam nevar piekļūt. Resursam var būt divas paroles: ierobežotai piekļuvei un pilnai. Ievades lodziņš ir tikai viens, tāpēc atkarībā no tā, kuru no parolēm ievadīsiet, tādas arī saņemsiet izmantošanas tiesības.