Datortīkli & Internet > Microsoft Internet Explorer 5 > Kā atgriezties iepriekš apmeklētajās lappusēs > Programmas Back un Forward

 

 

Pogas Back un Forward

Pogas  (Back) un  (Forward) izmanto, lai pārvietotos pa jau skatītajām lappusēm.

Visu to lappušu, kuras pēc pārlūkprogrammas aktivizēšanas ir vai nu atvērtas pēc adreses ievadīšanas Address  laukā, vai izvēlētas ar saišu palīdzību, nosaukumi tiek saglabāti. Tajās var atgriezties, ejot pa vienam solim atpakaļ, izmantojot pogu Back. Ja vēlas atgriezties atpakaļ uzreiz pa vairākām lappusēm, jāizvēlas pogas labajā pusē esošais trijstūrītis. Piedāvātajā sarakstā būs redzamas ne vairāk kā deviņas pēdējās apmeklētās vietas.

Pogu Forward izmanto tad, ja atkāpšanās atpakaļ notikusi par tālu. Poga ir aktīva tikai tad, ja tika izmantota poga Back.

Zīmējumā parādīts, ka pēc pārlūkprogrammas aktivizēšanas bez sākumlapas vēl ir apmeklētas piecas lappuses un pašreiz aktīva ir piektā lappuse, pogas Back sarakstā redzami četru lappušu nosaukumi, bet poga Forward vēl ir neaktīva:

 

 

Pēc tam, kad divas  reizes nospiesta poga Back, situācija būs šāda:

     

Šis ir pats vienkāršākais no pārvietošanās veidiem, taču informācija pogu Back un Forward sarakstos glabājas tikai tik ilgi, kamēr pārlūkprogramma ir atvērta. To aizverot, informācija nesaglabājas. Aktivizējot pārlūkprogrammu nākamreiz, šie saraksti būs tukši.