Datortīkli & Internet > Microsoft Internet Explorer 5 > Tīmekļa lappušu izdrukāšana un saglabāšana > Lappušu saglabāšana

 

 

Lappušu saglabāšana

Tīmekļa lappusi ir iespējams saglabāt savā datorā. Saglabāto lappusi var izmantot dažādiem mērķiem, piemēram, lai to varētu aplūkot uz datora, kas nav pieslēgts internetam, vai to izmantotu kā paraugu savas lappuses veidošanai.

Lappusi saglabā ar komandu File / Save As…. Komanda atver Save Web Page dialoga logu, kas maz atšķiras no standarta MS Windows dialoga loga Save As.

Atkarībā no tālākās izmantošanas mērķiem, lappusi var saglabāt četros veidos:

Web Page, complete izmanto, lai saglabātu lappusi pilnībā. Ar doto nosaukumu izvēlētajā mapē saglabāts tiek lappuses html tipa fails. Visi grafiskie lappuses objekti (līnijas, pogas attēli, zīmējumi, foni u. c.)  tiek ievietoti jaunā mapē ar tādu pašu nosaukumu, kāds ir failam, ar galā pievienotu tekstu _files. Ja mape ar tādu nosaukumu jau eksistē, galā vēl tiek pievienots kārtas numurs (piemērā LMT mājaslapām).

Saglabāto failu var atvērt, uz tā noklikšķinot jebkurā no pārlūkprogrammām. Automātiski tiek atvērts interneta pārlūkprogrammas logs, un tajā ir redzama izvēlētā lappuse. Atšķirības lappuses saturā no tās oriģināla nebūs, izņemot to, ka bez pieslēguma internetam nedarbosies saites.

Web Archive for email izmanto, lai sagatavotu lappusi pārsūtīšanai ar e-pastu. Dokuments sastāv no HTML teksta ar tajā iekodētiem grafiskajiem attēliem.

Web Page, HTML only izmanto, lai saglabātu lappuses struktūru un teksta saturu bez grafiskajiem elementiem.

Text File izvēlas, lai saglabātu tikai lappusē esošo tekstu bez noformējuma. Var izmantot ievietošanai citos dokumentos.

Dažkārt lappuses satur grafiskus elementus ar tekstu. Visbiežāk tās ir saites vai noformēti virsraksti. Izvēloties saglabāšanas veidus bez grafiskās daļas, tie saglabāti netiks.

Problēmas parasti sagādā arī lappuses ar rāmjiem – saglabātā teksta rezultāts var būt pavisam negaidīts, jo netiek saglabāts viss teksts. Piemērā parādīts, kāds būs saglabātā teksta saturs LIIS galvenajai lappusei.

Ja vēlas kā failu saglabāt kādu lappusē esošu attēlu, tad uz tā noklikšķina ar peles labo pogu un izmanto konteksta komandkartes komandu Save Picture As….