Datortīkli & Internet > Elektroniskais pasts > Bezmaksas e-pasts

 

 

Bezmaksas e-pasts

Cilvēkiem, kas daudz ceļo, kam nav pastāvīgi pieejams internets vai vienkārši gribas ietaupīt naudu, tiek piedāvāta iespēja iegūt savu bezmaksas e-pasta kastīti, kuru iespējams caurskatīt neatkarīgi no tā, kur lietotājs atrodas. Nav nepieciešama arī speciāla pasta programma, jo vairākums šāda e-pasta servisa pakalpojumu sniedzēju nodrošina arī grafisko interfeisu darbam ar vēstulēm. Vienīgais priekšnoteikums ir dators ar pieeju internetam.

Izvēloties bezmaksas e-pastu, vēlams izpētīt tā lietotāju skaitu, darbības ilgumu un lietošanas vieglumu. Vēlams, lai būtu iespējams veidot adrešu grāmatas, pievienot vēstulēm pielikumus un kārtot vēstules mapēs. Lielākie šā veida pakalpojumu sniedzēji parasti nodrošina visas šīs iespējas.

Pirms uzticēt savu e-pastu kādam no minētajiem pakalpojumu sniedzējiem, vēlams apsvērt arī trūkumus. Tā kā šos serverus uztur reklāma, tad lappuses tiek papildinātas ar mirgojošiem uzrakstiem (banners), tādējādi aizņemot vietu datora operatīvajā atmiņā un palēninot lappuses ielādēšanos, kas īpaši aktuāli iezvanpieejas gadījumā.

Otrs trūkums ir reģistrēšanās pakalpojuma saņemšanai, kuras gaitā potenciālajam klientam ir jāatbild uz dažādiem jautājumiem, kas ietver ne tikai standartjautājumus (vecums, dzīvesvieta u.c.), bet arī jautājumus par ieņēmumiem, vaļaspriekiem utt. Šie jautājumi visticamāk paredzēti reklāmdevējiem, lai tie varētu atbilstoši reklamēt savus produktus un pakalpojumus (katra bezmaksas e-pasta firma gan apgalvo, ka visa personīgā informācija tiek turēta pilnīgā slepenībā).

No problēmām neviens nav pasargāts, tāpēc nekad nebūsiet pilnīgi droši par savas elektroniskā pasta kastītes drošumu, servera darbības kvalitāti un citiem iespējamiem starpgadījumiem. Atliek tikai pieteikties, lietot un cerēt, ka viss būs kārtībā.

Piereģistrēšanās

Ārvalstu publiskie pasta serveri

Latvijas publiskie pasta serveri