Datortīkli & Internet > Pielikums > Interneta pieslēguma veidi > Īslaicīgie pieslēguma veidi

 

 

Īslaicīgie pieslēguma veidi

Iezvanpieeja

Mobilais tālrunis

ISDN

Īslaicīgajos pieslēguma veidos pirms interneta izmantošanas ir jānodibina sakari ar interneta pakalpojumu sniedzēju, bet, beidzot darbu, jāatslēdzas no interneta.

 

 

Iezvanpieeja

Visvienkāršākā un pieejamākā sakaru sistēma ir parastais tālruņa tīkls. Pieslēgšanās internetam notiek pēc interneta pakalpojumu sniedzēja konkrēta tālruņa numura uzgriešanas. Tāpēc arī šo sakaru veidu sauc par iezvanīšanos (Dial-up).

Šo pieslēguma veidu izmanto, ja internetam uz neilgu laiku ir jāpievieno viens dators vai neliels datoru tīkls. Datoru ar tālruņa līniju savieno ar ierīci, ko sauc par modemu. Modems var atrasties datora korpusā kā atsevišķa karte vai kā ārēja ierīce kastītes veidā, kuru pieslēdz datoram. Modemu pievieno tālrunim paredzētajā ligzdā. Modema pieslēgšana netraucē izmantot tālruni parastajām sarunām, taču ne vienlaikus ar interneta izmantošanu.

Iezvanpieejas vienīgais mīnuss ir samērā lēnā darbība, ko nosaka tālruņa līnijas un centrāles datu caurlaides spēja. Arī sakaru kvalitāte ne vienmēr ir laba. Bez tam vēl ir jāmaksā par tālruņa līnijas izmantošanu (tarifs tāds pats kā tālruņa sarunām). Datu drošība praktiski nepastāv.

Jārēķinās ar to, ka, strādājot internetā, tālruņa līnija ir aizņemta un neviens jums nevarēs piezvanīt.

Atgriezties uz sākumu

 

 

Mobilais tālrunis

Lai internetam pieslēgtos ar mobilo tālruni, ir nepieciešams datu pārraides komplekts datora savienošanai ar mobilo tālruni. Šo mobilā tālruņa pakalpojumu veidu nodrošina abi Latvijas GSM operatori – LMT un TELE2.

Atgriezties uz sākumu

 

 

ISDN

Pa ISDN (Integrated Services Digital Network) līniju var pārraidīt gan skaņu, gan nodrošināt interneta sakarus.

Modema vietā datora savienošanai ar ISDN līniju lieto speciālu ISDN adapteru vai modemu.

ISDN savienojumam ir ievērojami mazāks savienošanās ātrums, kā arī nav nepieciešams laiks modemu datu pārraides ātrumu saskaņošanai.

Līnija sastāv no diviem neatkarīgiem kanāliem. Tas nozīmē, ka pa vienu var sarunāties pa tālruni, bet otru izmantot internetam. Ātrums ir 2–3 reizes lielāks, nekā strādājot ar parasto modemu.

ISDN līnijas lietošanas tarifs ir tāds pats kā parastai līnijai.

Atgriezties uz sākumu