Datortīkli & Internet > Pielikums > Populārākās e-pasta programmas

 

 

Populārākās e-pasta programmas

Eudora Pro

Microsoft Outlook Express

Netscape Messenger

Pegasus Mail

Pine

Kā jau tika minēts, darbam ar e-pastu nepieciešamas speciālas pasta programmas. Tālāk nedaudz aplūkotas to raksturīgākās īpašības un īsi aprakstītas dažas no tām.

 

 

Eudora Pro

Tā ir ļoti bieži lietota e-pasta programma, jo strādā ļoti daudzās operētājsistēmās. Šī programma prasa ļoti maz resursu atšķirībā no Microsoft un Netscape programmām. Programmai ir spēcīgas vēstuļu filtrēšanas iespējas, ieskaitot automātisku atbilžu sūtīšanu un citu lietojumprogrammu palaišanu.

Eudora interfeiss vairāk piemērots e-pasta profesionāļiem nekā iesācējiem. Programmas negatīvā iezīme ir lēnā vēstuļu meklēšana.

Programma ir pietiekami laba, taču tā diemžēl ir jāpērk, tomēr daudzas no labajām tās īpašībām piemīt bezmaksas programmai Eudora Light, ko var lejupielādēt no WWW lappuses http://www.eudora.com.

Atgriezties uz sākumu

 

 

Microsoft Outlook Express

MS Outlook Express ir daļa no MS Internet Explorer paketes. Neskatoties uz nosaukumu līdzīgo skanējumu, tai ir maz līdzības ar programmu MS Outlook no Microsoft Office paketes. MS Outlook Express sniedz gandrīz visu, ko var vēlēties no e-pasta programmas. Šo programmu var lejupielādēt no WWW lappuses http://www.microsoft.com.

Atgriezties uz sākumu

 

 

Netscape Messenger

Programma Netscape Messenger ir ļoti līdzīga programmai MS Outlook Express. Abas ir viegli lietojamas, abām ir daudz labu īpašību, abas ļauj lasīt interešu kopu ziņojumus. Netscape Messenger ir daļa no pārlūkprogrammas paketes Netscape Communicator.

Programma Netscape Communicator, kuras daļa ir Netscape Messenger, ir lejupielādējama no WWW lappuses http://www.adam.com.au.

Atgriezties uz sākumu

 

 

Pegasus Mail

Šī programma, kas bieži tiek uzstādīta mājās, iekļauj dažas labas īpašības, kādu nav Microsoft un Netscape programmās. Filtri spēj automātiski palaist lietojumprogrammas un saglabāt failos gan ienākošās, gan izejošās vēstules.

Pegasus Mail ir bezmaksas un ir lejupielādējama no http://www.pegasus.usa.com vai http://www.cuslm.ca/pegasus.

Atgriezties uz sākumu

 

 

Pine

Pine uztur vēstuļu šķirošanas, failu piesaistījuma, adrešu grāmatas, automātiskas vēstules pāradresēšanas un atbildēšanas iespējas.

Atšķirībā no citām e-pasta programmām Pine ir nabadzīgs un neizskatīgs lietotāja interfeiss. Toties šī programma ir neaizvietojama, ja savas vēstules vēlaties lasīt no sveša datora (pat citā valstī), izmantojot Telnet pieslēgumu.

Atgriezties uz sākumu