WWW lappušu veidošana > Attēlu ievietošana > Tīmekļa lappusēs izmantojamo attēlu formāti > Kas jāņem vērā, sagatavojot attēlu

 

 

Kas jāņem vērā, sagatavojot attēlu

Attēla kvalitāte internetā galvenokārt ir atkarīga no grafiskā faila formāta izvēles, tā kompresijas pakāpes, krāsu daudzuma un nepieciešamības redzēt vairāk vai mazāk kvalitatīvu attēlu.

Ja tīmekļa lappusē vēlas ievietot daudz attēlu, bieži izmanto katalogu principu – ievieto nelielus attēlu paraugus (thumbnails), kas ar hipersaitēm saistīti ar lappusēm, kurās tos var redzēt pilnībā. Mazie ir tikai lielo attēlu paraugi, tāpēc tie ir nelieli un zemākas kvalitātes (GIF vai JPEG formātā). Lielie attēli parasti ir JPEG formātā un kvalitatīvāki (ar mazāku kompresijas pakāpi).

Lai arī pastāv iespēja mainīt lappusē ievietotā attēla izmērus, attēlus ieteicams iepriekš sagatavot ar nepieciešamajiem izmēriem. Ja lappusē ievietotajam attēlam norādīts, piemēram, ka tā lielums ir 50% no oriģinālā, internetā tiks pārsūtīts oriģinālā izmēra attēls, jo samazināšana tiek veikta pārlūkprogrammas logā. Tādējādi attēla pārsūtīšana prasa četrreiz vairāk laika, nekā būtu vajadzīgs.