WWW lappušu veidošana > Microsoft GIF Animator > Jauna GIF animācijas faila izveidošana > Krāsu paletes parametri

 

 

Krāsu paletes parametri

GIF formātā failā iespējams saglabāt ne vairāk kā 256 krāsas. Ja animācijas failā tiek ievietoti dažādās krāsu paletēs saglabāti GIF faili, vai izmantota iekopēšanas vai ievilkšanas metode, tad ir svarīgi, lai saglabājamā faila krāsu palete būtu pēc iespējas ar mazākiem krāsu un kvalitātes zudumiem. Pirms pievienot animācijai attēlus, lapiņā Options nepieciešams izvēlēties animācijas faila saglabājamās krāsu paletes parametrus.

Sarakstā Import Color Palette: izvēlas veidu, kā veikt saglabājamo krāsu atlasi:

·         pogas  dialoga logā Open izvēloties iepriekš izveidotu speciālu krāsu paletes failu (.pal);

·         Browser Palette – MS GIF Animator izveido vienu kopēju paleti visiem faila kadriem;

·         Optimal Palette – MS GIF Animator izveido piemērotāko paleti katram kadram, tādējādi nodrošinot labāku krāsu kvalitāti.

Piemēra attēlos redzams, kā krāsas pārveidojas abos režīmos, ja izmantots tiek:

 

 

Sarakstā Import Dither Method: izvēlas piemērotāko paletes krāsu atlases veidu:

·         Solid – izvēlas tikai indeksētas krāsas. Ātra un laba metode melnbaltiem attēliem un attēliem, kuros izmantotas dažas krāsas;

·         Pattern – krāsas tiek aprēķinātas no neliela attēla krāsu parauga. Ātra metode, kas lietojama attēliem ar vidēji daudzām krāsām.

·         Random – krāsas tiek noteiktu, paraugam ņemot lielu attēlu. Izvēlas attēliem ar vidēju krāsu daudzumu;

·         Error Diffusion – krāsas tiek aprēķinātas, izmantojot krāsu jaukšanas metodi mazos laukumos. Dod ļoti labus rezultātus, taču strādā lēni.

Piemērā izmantots 24 bitu krāsu attēls un Optiomal Palette krāsu palete. Kā redzams, zīmētam attēlam vislabākais veids ir Solid. Ja tiek izmantots tāds pats GIF formāta attēls, nekādas atšķirības nav.

 

Nākamajā attēlā redzami iegūtie rezultāti vairāku krāsu toņu fotogrāfijas attēlam.

Vismazākie krāsu zudumu ir veidam Error Diffusion. Labs rezultāts ir arī veidam Solid, taču ņem mazāk nokrāsu, tāpēc attēls izskatās plankumains.