ECDL 1. modulis > PROGRAMMATŪRA > Lietojumprogrammatūra > Prezentēšanas grafika
 

Prezentēšanas grafika (presentation graphics)

Prezentēšanas grafika (presentation graphics) ir uzskatāms komercinformācijas grafisks attēlojums, piemēram, joslu diagrammu vai grafiku veidā, ko parasti izmanto, lai vizuāli attēlotu darījumu vai finansiālā stāvokļa raksturojošo skaitlisko informāciju un tās izmaiņas. (Personālie datori. 1998)

Prezentēšanas grafika ir biroja lietojumprogrammu veids, kuru lietotāji izmanto, lai izveidotu slīdu skates vai pārskatus. Prezentēšanas grafikas lietojumprogrammas mēdz dēvēt arī par biznesa grafiku.

Slīdrāde jeb slīdu skate (slide show) ir iepriekš izvēlētu diagrammu un grafiku izspīdināšana displeja ekrānā noteiktā kārtībā. Pievienojot papildus spiežampogas, var mainīt programmā paredzēto slīdu parādīšanas kārtību, parādīt kādu konkrētu slīdu vai pārtraukt slīdu demonstrēšanu. (TTC datubāze)

Slīdi var saturēt īsu tekstu, grafiskus elementus vai diagrammas. Šo objektu izveidošanai un noformēšanai prezentēšanas grafikas programmas satur teksta, grafisku elementu un animācijas izveidošanas un formatēšanas rīkus. Izveidotos slīdus var demonstrēt datorā vai uz ekrāna, izmantojot multimediju projektoru. Tāpat ir iespējams izveidot izdrukas uz plēvēm rādīšanai ar projektoru vai izdrukāšanai uz papīra.


Prezentāciju lietotnes Microsoft PowerPoint 2000 logs

Prezentāciju lietojumprogrammu piemēri:

MS PowerPoint 2000 Lotus Freelance Corel Presentation