ECDL 1. modulis > INFORMĀCIJAS TĪKLI > Internets > Internets
 

Internets

Tīkls Internet ir globāls datoru tīkls, kurā ietilpst dažādās pasaules valstīs izveidoti tīklu. Šo tīklu mijiedarbība tiek vadīta, balstoties uz protokolu sistēmu TCP/IP (pārraides vadības protokols/protokols IP). Galvenie pakalpojumu veidi: elektroniskais pasts, datņu pārsūtīšana un attālais dialogs. (Personālie datori. 1998)

Pārraides vadības protokols/interneta protokols TCP/IP ir protokolu sistēma, ko sākotnēji izstrādājusi ASV aizsardzības ministrijas Perspektīvo pētījumu aģentūra DARPA. Šajā sistēmā ietilpst vairāki desmiti protokolu (TCP, IP, UDP, FTP u.c.), kas kļuvuši par tīkla Internet bāzi. Protokola TCP/IP detalizēts apraksts atrodams RFC dokumentos. (TTC datubāze)

Interneta unikalitāte izpaužas tajā apstāklī, ka tas dod iespēju piekļūt milzīgam apjomam informācijas, kas var glabāties jebkurā pasaules punktā.

Interneta tīkls ir veidots tā, ka gadījumā, ja kāds no sakaru kanāliem ir pārslogots vai bojāts, tad informācijai ir iespējams piekļūt, izmantojot citu sakaru kanālu.

Jebkurš internetā publicēts materiāls kļūst pieejams jebkuram interneta lietotājam. To izmanto arī kā tirdzniecības līdzekli (e-komercija), jo arī mazām firmām ar tā palīdzību ir iespējams izplatīt produktus un pakalpojumus visā pasaulē bez pārdevēja starpniecības.